Wydarzenia z lat ubiegłych

Wydarzenia w roku szkolnym 2021/2022

Dzień Edukacji narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor otrzymała życzenia Przewodnicząca samorządu w imieniu uczniów naszej szkoły podziękowała za całokształt organizacji edukacji w naszej szkole życząc radości i satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym.

wycieczkA do ogrodów Kapias

22 września 2021 r., klasa 4ż uczestniczyła w lekcji biologii w terenie podczas wycieczki do ogrodów Kapias w Goczałkowicach.

Karaibski sen….

Na przełomie września i października br. nauczyciele naszej szkoły (p. Dyrektor, Joanna Żebrowska, p. Anna Czardybon oraz p. Dorota Pardon) udali się z wizytą na Curacao (zamorskie terytorium Holandii). Głównym celem wyjazdu na holenderską wyspę było przygotowanie staży dla uczniów. Podczas pobytu nauczyciele spotykali się z przedstawicielami organizacji pośredniczącej (Travelmania Netherlands), w tym z p. Sergio Perezem (rezydentem na Curacao i przyszłym opiekunem młodzieży). Każdego dnia wizytowano przykładowe miejsca przyszłych praktyk dla gastronomów i hotelarzy. Gospodarze pokazali również miejsca, w których młodzież prawdopodobnie zostanie zakwaterowana (szczegóły wciąż jeszcze są negocjowane).
Wartością dodaną wyjazdu był 40-godzinny staż branżowy, który nauczyciele odbyli w cukierni Kuki Monster w stolicy Curacao – Willemstad. Podczas stażu nauczyciele pomagali pracownikom cukierni w produkcji wyrobów cukierniczych, doskonaląc umiejętności zawodowe, językowe oraz interpersonalno-społeczne. Staż stał się również okazją do wymiany doświadczeń dotyczących urządzeń oraz metod i technik stosowanych w technologii cukierniczej w Polsce i na wyspie, a także do zaproszenia właściciela i pracowników cukierni na wirtualny spacer po szkolnych pracowniach cukierniczych.

zdjęcia »»»

Wyniki konkursu fotograficzneg0

I miejsce Joanna Wołowska,
II miejsce Kinga Sieradzka
III miejsce Emilia Kobielska.

Nagroda publiczności: Aleksandra Cinalska

Termin wręczenia nagród zostanie podany później.

zdjęcia »»»

Link do zdjęć z opisami »»»

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2021/2022

ZARZĄD:
Przewodnicząca Oliwia Zarankowska klasa 2tż
Z-ca przewodniczącej Nikola Jakubowicz 3tP
Skarbnik Teresa Derewecka 3żG

Gratulujemy:)

PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH POLEGŁYCH NA FRONTACH II WOJNY ŚWIATOWEJ

Wrzesień jest w Polsce miesiącem pamięci o żołnierzach poległych na frontach II wojny światowej. Aby uczcić ich pamięć  złożyliśmy kwiaty pod pamiątkową tablicą kapitana Jana Rybczyńskiego - pierwszego dowódcy pociągu pancernego "Groźny", zabitego 2 września 1939 roku.

''

Zagłosuj w KONKURSIE O NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI

Zapraszamy wszystkich uczniów ZS nr 7 do głosowania na najciekawsze zdjęcie będące ilustracją działań, podjętych w ramach projektu Erasmus+.
Każdy uczeń może oddać jeden głos.
Głosowanie trwa do 26 września 2021 r. pod adresem https://forms.gle/ypDK2QGVZyr7kfRb7
Twórcami fotografii są uczniowie naszej szkoły, którzy w roku szkolnym 2020/2021 wyjechali na staże współfinansowane ze środków UE.

wywiadówka

Kącik patriotyczny